Od 20 lat prowadzę w Warszawie Rajdową Szkołę. To wielu z Was już wie. Niektórzy wiedzą też, że od 5 lat próbujemy z moją żoną Iwonką grać w brydża sportowego. O tym, że od roku komponuję piosenki, z pewnością wie niewielu.

Skąd to się wzięło?

Od 8 roku życia śpiewałem w Szczecińskich Słowikach i w latach 60. zwiedziłem z nimi pół Europy Zachodniej. Następnie, już w Warszawie, śpiewałem w Centralnym Zespole Artystycznym przy Teatrze Wielkim w Warszawie ( nie mylić z Gawędą), prowadzonym przez śp. druha Władysława Skoraczewskiego. W tym okresie byłem zatrudniany przez Operę do wszystkich dziecięcych ról. Śpiewałem w Tosce, Carmen, Tannhäuserze, a po mutacji głosu w Borysie Godunowie.

W tym okresie poznałem wielu wybitnych muzyków, śpiewaków i późniejszych dyrygentów, np. Jacka Kaspszyka, obecnego dyrektora Filharmonii Narodowej, który wielokrotnie nami dyrygował.

W międzyczasie pogrywałem trochę na gitarze. Od młodych lat chciałem iść do szkoły muzycznej; moim marzeniem był klarnet. Nacisk rodziców (byli na nie) okazał się decydujący… Po 18 roku życia śpiewanie zarzuciłem, ale muzyka towarzyszyła mi dalej. Nieustannie.

Od dwóch lat podnoszę swoje umiejętności gry na gitarze u profesjonalnego muzyka-nauczyciela.

Na początku tego roku, gdy będąc na wczasach brydżowych grałem na gitarze dla uczestników, poznałem pewną panią. Jak się okazało, była ona absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Wspomniała, że od lat pisze wiersze, poczym… zapytała, czy podjąłbym się skomponować coś do jej wierszy.

Dziwne. Nieprawdaż?

Podjąłem wyzwanie i tak to się zaczęło.

Do dziś napisałem do szuflady około 30 utworów. Niektóre pozostaną instrumentalne, inne być może staną się piosenkami. Ich aranżacją oraz grą na instrumentach klawiszowych i gitarze prowadzącej zajął się Wojciech Wiśniowski. Wszystko zostało nagrane w warunkach domowych, na przyzwoitym sprzęcie.

Poprosiłem mojego przyjaciela Piotra Wowkonowicza, który nie jedno miejsce na świecie uwieczniał swoim aparatem fotograficznym, żeby do mojej muzyki dołączył pasujące klimatem zdjęcia.

Mam zamiar sukcesywnie prezentować swoje utwory i czekam na Waszą reakcję.

Zaproś...

Wspólnie, śpiewająco zapraszamy wszystkich do tańca.. Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Śpiewa: Iwonka Wróblewska

Czule...

Wreszcie po chwilowej przerwie nowa piosenka, zaśpiewana przeze mnie i Iwonkę... Z naszego wspólnego muzykowania zrodził się projekt o nazwie "π" (Piotr i Iwonka), zapraszamy do słuchania, a my tymczasem pracujemy dalej, by było tego więcej! Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Ślemy muzyczne pozdrowienia!

Marzyciel

To najbardziej rozbudowana aranżacyjnie moja kompozycja.Może kiedyś będzie śpiewana, ale nie łatwo o dobry tekst.

Walcz i podaj dalej.

Do tego utworu poszukuję tekstu, na pewno będzie to piosenka o pokonywaniu trudności życiowych.

Migawki z Warmii

Nie tylko motyle

Na razie jest to muzyka ilustracyjna.

Mazowieckie klimaty

Rajdowa Szkoła Piotra Wróblewskiego - Zrób komuś Oryginalny Prezent!

RSPW © 2018