Moja muzyka

Kromka chleba

Pracuję ostatnio nad dużo trudniejszymi utworami, które niedługo zaprezentuję. Natomiast dziś moja melodyjna piosenka do słów Katarzyny Łukasik-Marcinkowskiej.Piano Wojciech Wiśniowski. Śpiewa moja ukochana Iwonka.

Kolędowe sny

Drodzy, czy myślicie już o nadchodzących Świętach? Dziś Mikołajki i z tej okazji moja z Iwonką obiecana niespodzianka, której słuchanie umili Wam przygotowania do nich.Zachęcam Was do śpiewania razem z nami.Moja kompozycja i gitara,słowa Katarzyna Łukasik-Marcinkowska, produkcja Artur Kołobrzański.

Old Road

Pomysł na utwór powstał w przepięknej miejscowości Łagów koło Świebodzina, ale obrazy wyprowadzają daleko poza granice.

Moon.

Nawet życzliwi mi słuchacze zarzucają, że moje utwory są ładne, ale trochę w staroświeckim wydaniu. No to duch nowoczesności zawitał dzięki nowej współpracy z Arturem Kołobrzańskim. Mam nadzieję,że to słychać.

π Wymarzylem ciebie

Utwór miał być instrumentalny,ale tekst skłonił mnie,żeby go zaprezentować.Cały czas szukam wokalisty, który chciałby zaśpiewać moje dawne jak i przyszłe utwory.

Jeszcze czysta woda.

Tym razem coś spokojnego.Na taką muzykę też trzeba mieć czas.

π-Tribute to S.

Sam się zastanawiam, czy muszę produkować tylko takie refleksyjne kawałki. Tym razem coś mocniejszego, jazz-rockowego.

Podmuch nadziei

Wreszcie skończyliśmy delikatny Podmuch nadziei.Przypominam, że znaczek "π" to skrót Piotr Iwonka-nieograniczone możliwości:). Zachęcam do subskrypcji kanału.do udostępniania oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Na palcach

Witam wszystkich uśmiechem ...i nowym utworem z cyklu ''Live Recording Sessions'', zachęcam do odsłuchu i przede wszystkim(cały czas przypominam) do udostępniania, gdyż dzięki temu zwiększymy zasięgi i będziemy mogli działać więcej i dla większego grona odbiorców! Pozdrowienia!

Fala

Nowy cykl - ''Live Recording Session", tym razem jest to nowy utwór instrumentalny pt. "Fala". Zachęcam do subskrypcji kanału i udostępniania wszem i wobec!

Egzotyk

Zachęcam do subskrypcji kanału, także do udostępniania, oraz polajkowania oficjalnego FanPage na FB: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Kolejny raz

Zachęcam do wysłuchania, pozostawienia subskrypcji, oraz ''polajkowania'' oficjalnego profilu na fb: https://www.facebook.com/muzykawrobla

Stolica

Muzyczną pocztówką z Warszawy ślę pozdrowienia wszystkim słuchaczom! ;) Muzyka/Gitara: Piotr Wróblewski Słowa: Katarzyna Łukasik-Marcinkowska Piano: Wojciech Wiśniowski Dodatkowo zachęcam do subskrypcji kanału, oraz do ''polajkowania oficjalnego FanPage: https://www.facebook.com/muzykawrobla

La Playa

Dotychczas publikowałem tutaj utwory śpiewane, dziś przyszła pora zaprezentować Wam moją najnowszą kompozycję, utwór instrumentalny... Zachęcam najgoręcej do odsłuchu/udostępniania, a za całą dotychczasową aktywność na kanale, wszystkim dziękuję!!!

Osobno

Kolejny utwór, mam nadzieję że choć trochę zachęcający do kontemplacji... Dziękuję za odtworzenia, pracujemy dalej! π. Muzyka: Piotr Wróblewski Piano: Wojciech Wiśniowski Słowa: Janusz Maria Rożej

Zaproś...

Wspólnie, śpiewająco zapraszamy wszystkich do tańca.. Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Śpiewa: Iwonka Wróblewska

Czule...

Wreszcie po chwilowej przerwie nowa piosenka, zaśpiewana przeze mnie i Iwonkę... Z naszego wspólnego muzykowania zrodził się projekt o nazwie "π" (Piotr i Iwonka), zapraszamy do słuchania, a my tymczasem pracujemy dalej, by było tego więcej! Muzyka: Piotr Wróblewski Słowa: Magdalena Szelągowska Ślemy muzyczne pozdrowienia!

Marzyciel

To najbardziej rozbudowana aranżacyjnie moja kompozycja.Może kiedyś będzie śpiewana, ale nie łatwo o dobry tekst.

Walcz i podaj dalej.

Do tego utworu poszukuję tekstu, na pewno będzie to piosenka o pokonywaniu trudności życiowych.

Migawki z Warmii

Nie tylko motyle

Na razie jest to muzyka ilustracyjna.

Mazowieckie klimaty

Od 20 lat prowadzę w Warszawie Rajdową Szkołę. To wielu z Was już wie. Niektórzy wiedzą też, że od 5 lat próbujemy z moją żoną Iwonką grać w brydża sportowego. O tym, że od roku komponuję piosenki, z pewnością wie niewielu.

Skąd to się wzięło?

Od 8 roku życia śpiewałem w Szczecińskich Słowikach i w latach 60. zwiedziłem z nimi pół Europy Zachodniej. Następnie, już w Warszawie, śpiewałem w Centralnym Zespole Artystycznym przy Teatrze Wielkim w Warszawie ( nie mylić z Gawędą), prowadzonym przez śp. druha Władysława Skoraczewskiego. W tym okresie byłem zatrudniany przez Operę do wszystkich dziecięcych ról. Śpiewałem w Tosce, Carmen, Tannhäuserze, a po mutacji głosu w Borysie Godunowie.

W tym okresie poznałem wielu wybitnych muzyków, śpiewaków i późniejszych dyrygentów, np. Jacka Kaspszyka, obecnego dyrektora Filharmonii Narodowej, który wielokrotnie nami dyrygował.

W międzyczasie pogrywałem trochę na gitarze. Od młodych lat chciałem iść do szkoły muzycznej; moim marzeniem był klarnet. Nacisk rodziców (byli na nie) okazał się decydujący… Po 18 roku życia śpiewanie zarzuciłem, ale muzyka towarzyszyła mi dalej. Nieustannie.

Od dwóch lat podnoszę swoje umiejętności gry na gitarze u profesjonalnego muzyka-nauczyciela.

Na początku tego roku, gdy będąc na wczasach brydżowych grałem na gitarze dla uczestników, poznałem pewną panią. Jak się okazało, była ona absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Wspomniała, że od lat pisze wiersze, poczym… zapytała, czy podjąłbym się skomponować coś do jej wierszy.

Dziwne. Nieprawdaż?

Podjąłem wyzwanie i tak to się zaczęło.

Do dziś napisałem do szuflady około 30 utworów. Niektóre pozostaną instrumentalne, inne być może staną się piosenkami. Ich aranżacją oraz grą na instrumentach klawiszowych i gitarze prowadzącej zajął się Wojciech Wiśniowski. Wszystko zostało nagrane w warunkach domowych, na przyzwoitym sprzęcie.

Poprosiłem mojego przyjaciela Piotra Wowkonowicza, który nie jedno miejsce na świecie uwieczniał swoim aparatem fotograficznym, żeby do mojej muzyki dołączył pasujące klimatem zdjęcia.

Mam zamiar sukcesywnie prezentować swoje utwory i czekam na Waszą reakcję.

Rajdowa Szkoła Piotra Wróblewskiego - Zrób komuś Oryginalny Prezent!

RSPW © 2018